YHTEYSTIEDOT

Koskisen konsernin myyjien, yksiköiden ja hallinnon yhteystiedot.

Koskisen OyYhteystiedot

Pääkonttori

map
Pääkonttori |

Tehdastie 2
16600, Järvelä
Finland | Aluekartta

Puhelin: +358 20 553 41
info@koskisen.com

Yksiköt ja myynti

Annika Kristiansson
Annika Kristiansson |

Aluejohtaja, Pohjoismaat, Iso-Britannia, Irlanti

+46 708 898 101
annika.kristiansson@koskisen.com

Jari Laine
Jari Laine

Myyntipäällikkö: vaneri- ja lastulevytuotteet

+358 40 553 4285
jari.laine@koskisen.com

LindaRatu
Linda Ratu |

Key Account Manager

+358 40 553 4429
linda.ratu@koskisen.com

Jenni Vänskä
Jenni Vänskä |

Asiakaskoordinaattori

+358 40 843 9994
jenni.vanska@koskisen.com

JaanaSeppälä
Jaana Seppälä

Sales Coordinator

+358 44 759 4321
jaana.seppala@koskisen.com

TuulaKangassalo
Tuula Kangassalo

Myyntikoordinaattori

+358 44 759 4286
tuula.kangassalo@koskisen.com

map
Levyteollisuus |

Levyteollisuus

Tehdastie 2
16600, Järvelä | Aluekartta

Puhelin: +358 20 553 41
info@koskisen.com

Jukka Pahta
Jukka Pahta

Toimitusjohtaja / Väliaikainen Levyteollisuuden johtaja

+358 50 389 4499
jukka.pahta@koskisen.com

Mikko Tarula
Mikko Tarula |

Tuotantojohtaja

+358 40 553 4275
mikko.tarula@koskisen.com

male
Antti Kotro

Tuotantopäällikkö

+358 40 143 4633
antti.kotro@koskisen.com

Timo Linna
Timo Linna

Head of Product Management and R&D

+358 44 556 7401
timo.linna@koskisen.com

Maija Saarinen
Maija Saarinen

Head of Production Planning

+358 40 553 4225
maija.saarinen@koskisen.com

Riitta Ahokas
Riitta Ahokas

Manager, R&D and Technical Customer Support: rotaries

+358 40 553 4410
riitta.ahokas@koskisen.com

Päivi Andersson
Päivi Andersson

Manager, Technical Customer Support: heavy vehicles

+358 40 553 4364
paivi.andersson@koskisen.com

Heidi Vassalos
Heidi Pesonen

Manager, Technical Customer Support: light vehicles, construction and LNG

+358 40 553 4253
heidi.pesonen@koskisen.com

Ari Elovaara
Ari Elovaara

Myyntipäällikkö

+358 40 630 1049
ari.elovaara@koskisen.com

Jesse Kuusisto
Jesse Kuusisto

Myyntipäällikkö

+358 40 167 6606
jesse.kuusisto@koskisen.com

Jukka Tamminen
Jukka Tamminen |

Vientipäällikkö

+358 40 553 4214
jukka.tamminen@koskisen.com

Mika_Lehmonen_web
Mika Lehmonen

Vientipäällikkö

+358 40 779 3564
mika.lehmonen@koskisen.com

Timo Piispanen
Timo Piispanen

Vientipäällikkö

+358 40 553 4494
timo.piispanen@koskisen.com

Juha Virmiala
Juha Virmiala

Vientipäällikkö

+358 40 553 4405
juha.virmiala@koskisen.com

SariOksanen
Sari Oksanen

Myyntisihteeri

+358 44 759 4306
sari.oksanen@koskisen.com

Kaisa_Vaalio_web
Kaisa Vaalio

Myyntisihteeri

Mobile: +358 40 628 0009
kaisa.vaalio@koskisen.com

map
Sahateollisuus |

Mäntsäläntie 64
16600, Järvelä | Aluekartta

Puhelin: +358 20 553 41

map
Sheksnan saha

Promislennaja 2
162560, Sheksna
Russia

Tommi Sneck
Tommi Sneck |

Sahateollisuuden johtaja

+358 40 549 8218
Puhelin: +358 20 553 4435
tommi.sneck@koskisen.com

Lassi Santala
Lassi Santala

Tuotantojohtaja

+358 40 553 4434
lassi.santala@koskisen.com

Jaakko Huttunen
Jaakko Huttunen

Tuotejohtaja

+358 40 557 9436
jaakko.huttunen@koskisen.com

Raimo Kämppi
Raimo Kämppi

Myyntipäällikkö

+358 50 516 8922
raimo.kamppi@koskisen.com

JenniKorkeala
Jenni Korkeala

Myynti- ja tuotantoassistentti

+358 40 661 8594
jenni.korkeala@koskisen.com

map
Ohutvaneriteollisuus |

Otavantie 395
52550, Hirvensalmi | Aluekartta

Puhelin: +358 20 553 41

juhanisopanen
Juhani Sopanen |

Ohutvaneriteollisuuden johtaja

+358 40 507 6149
juhani.sopanen@koskisen.com

TimoEskelinen
Timo Eskelinen

Specialist, R&D and Sales

+358 40 667 1449
timo.eskelinen@koskisen.com

male
Aki Maaranen

Kunnossapitopäällikkö

+358 50 527 7629
aki.maaranen@koskisen.com

map
Koskitukki |

Mäntsäläntie 64
16600, Järvelä | Puunhankinnan yhteystiedot

Puhelin: +358 20 553 41

Ville Parkkinen
Ville Parkkinen

Metsäjohtaja

+358 40 683 0901
ville.parkkinen@koskisen.com

Hallinto

Markku Pohjola
Markku Pohjola

Hallituksen puheenjohtaja

+358 50 16 54
markku.pohjola@koskisen.com

Eva Wathen
Eva Wathén |

Hallituksen jäsen

+358 40 553 4491
eva.wathen@koskisen.com

Kari Koskinen
Kari Koskinen |

Johtaja, Venäjän toimintojen kehittäminen, hallituksen jäsen

+358 40 553 4257
kari.koskinen@koskisen.com

Kalle Reponen
Kalle Reponen

Hallituksen jäsen

+358 40 829 7722
kalle.reponen@koskisen.com

Hanna Sievinen
Hanna Sievinen

Hallituksen jäsen

+358 50 376 0226
hanna.sievinen@koskisen.com

Jukka Pahta
Jukka Pahta

Toimitusjohtaja / Väliaikainen Levyteollisuuden johtaja

+358 50 389 4499
jukka.pahta@koskisen.com

Tommi Sneck
Tommi Sneck |

Sahateollisuuden johtaja

+358 40 549 8218
Puhelin: +358 20 553 4435
tommi.sneck@koskisen.com

juhanisopanen
Juhani Sopanen |

Ohutvaneriteollisuuden johtaja

+358 40 507 6149
juhani.sopanen@koskisen.com

Minna Luomalahti
Minna Luomalahti |

HR- ja viestintäjohtaja

+358 40 553 4332
minna.luomalahti@koskisen.com

Ville Parkkinen
Ville Parkkinen

Metsäjohtaja

+358 40 683 0901
ville.parkkinen@koskisen.com

Harri Pelkonen
Harri Pelkonen

Talousjohtaja, CFO

+358 40 549 6427
harri.pelkonen@koskisen.com

Jukka Pahta
Jukka Pahta

Toimitusjohtaja / Väliaikainen Levyteollisuuden johtaja

+358 50 389 4499
jukka.pahta@koskisen.com

Harri Pelkonen
Harri Pelkonen

Talousjohtaja, CFO

+358 40 549 6427
harri.pelkonen@koskisen.com

Minna Luomalahti
Minna Luomalahti |

HR- ja viestintäjohtaja

+358 40 553 4332
minna.luomalahti@koskisen.com

Markku Lähteenmäki
Markku Lähteenmäki

Johtaja, laatu, ympäristö ja turvallisuus, Turvallisuuspäällikkö

+358 40 553 4324
markku.lahteenmaki@koskisen.com

Teemu Similä
Teemu Similä

Tietohallintopäällikkö

+358 40 758 0538
teemu.simila@koskisen.com

male
Mikko Kivimäki

Logistiikkapäällikkö

+358 40 552 6270
mikko.kivimaki@koskisen.com

Timo Lintusaari
Timo Lintusaari

Energiapalveluiden päällikkö

+358 40 553 4376
timo.lintusaari@koskisen.com

male
Tauno Tonteri

Palopäällikkö

+358 40 553 4259
tauno.tonteri@koskisen.com

Kimmo Järvinen
Kimmo Järvinen

Ympäristöpäällikkö

+358 40 553 4366
kimmo.jarvinen@koskisen.com

male
Sari Tissari

Henkilöstöassistentti, rekrytointi

+358 40 741 6054
sari.tissari@koskisen.com

Koskisen - web decoration
Koskisen - web decoration

TILAA UUTISKIRJE

Tilaa uutiskirjeemme ja saat tuoreimmat puualan uutiset ja vinkit suoraan sähköpostiisi.

TULE MEILLE TÖIHIN

Tule Koskiselle tekemään töitä puun ammattilaisten kanssa!

Katso avoimet työpaikat

Page-contacts.php

Ylös